intranet

    

Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

ZDO Pracownia RTG Tomografia Komputerowa Pracownia USG Cennik

 

Pracownia wyposażona jest w 16-rzędowy tomograf komputerowy - aparat Somatom Emotion firmy Siemens AG Healthcare współpracujący z dwutłokową strzykawką automatyczną, mogący wykonywać skany submilimetrowe, badania wysokiej rozdzielczości, wyposażony w narzędzia do oceny perfuzji mózgowia, wykonywania wirtualnej endoskopii w zakresie drzewa oskrzelowego i jelita, protokoły badań angiograficznych pozwalających m.in. na wizualizację naczyń mózgowych, szyi, klatki piersiowej i narządów jamy brzusznej na długich odcinkach.

Informacja o rejestracji do Pracowni odbywa się od poniedziałku do piątku w godz. 8-17.30 pod numerem telefonu (58) 699 – 84 – 03 osobiście ze skierowaniem, pracownia wykonuje badania odpłatne jak i refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, zarówno w jednym jak i w drugim przypadku należy pamiętać o skierowaniu od lekarza specjalisty.

W pracowni Tomografii Komputerowej wykonuje się badania

- głowy

- jamy brzusznej

- klatki piersiowej

- kręgosłupa

- HRCT (wysokiej rozdzielczości) płuc, kości skroniowych

- badania angiograficzne

Jak się przygotować do badania?

Jeśli badanie wymaga podania kontrastu pacjenci proszeni są o pozostawanie całkowicie na czczo przed badaniem. Do badania z kontrastem należy wykonać poziom kreatyniny we krwi - badanie ma na celu potwierdzenie prawidłowej pracy nerek. Jeżeli pacjenci zażywają leki przeciwcukrzycowe zawierające Metforminę należy je odstawić na 48 godz .przed badaniem i 48 godz. po badaniu